Close nav
close the mobile menu
dummy

Amerikan Pitbull Terrier Köpeği Hakkında Her Şey

En çok sevilen ve tercih edilen köpekler arasında yer alan Terrier cinsinin çocuklarla arası da oldukça iyidir. Eğitilme konusunda da rahatlık sağlamaktadır. Enerji seviyesi yoğundur. Egzersize sık sık ihtiyaç duymaktadır. Amerikan pitbull terrier satılık olduğunda da çok ilgi görmektedir. Oyunculuk yeteneği ise diğer köpeklere oranla yüksektir. Diğer köpeklerle ya da diğer hayvanlarla arasının çok iyi olduğu söylenemez. Ortalama yaşam süresinin çok da uzun olmadığını söylemek gerekmektedir. Koruma bakımından ise tercih edilmeyen bir tür olduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Herkes tarafından sert bir köpek ırkı olarak bilinse de Terrier çok sevecen ve nazik bir mizaç yapısına sahiptir.

 

Geçmişten Bugüne Terrier

 

19. yüzyıl başlarında boğa ve ayılar ile mücadele edebilecek güçte olan bir türdür. Güçlü bir köpek ırkı olarak bilinmektedir. Bu ihtiyaç sonucunda ortaya çıkmıştır. Pitbull fiyatları da cinsinden cinsine göre değişiklik göstermektedir. O dönemlerde spor olarak da yapılan dövüş oyunlarında terrier tercih edilmekteydi. 1835 senesinde dövüş sporu yasaklanmış olup farklı amaçlar için kullanılmaya başlamıştır.

 

Terrier Cinsinin Özellikleri Nelerdir?

 

Ortalama olarak 30 kilo ağırlığında olduklarını söylemeliyiz. Boy olarak ise yaklaşık yarım metre yüksekliğinde olduğunu söylemeliyiz. Ortalama yaşam süresi ise 14 yıl olarak karşımıza çıkmaktadır. Köpek cinsleri arasında pitbull saldırgan olarak bilinmektedir. Cüsse ve ağırlıklarına rağmen de fazlasıyla sevecen bir ırktır. Kediler gibi sahiplerinin kucağına çıkarak oturmaktan hoşlandıklarını belirtmeliyiz. Etraftaki her şeye ilgi duyarlar. Irk aynı zamanda bekçi köpeği görevi de görmektedir. Oyun ve egzersiz ihtiyacı olmaktadır. Soğuğa karşı dayanıksızdır.

 

Terrier Cinsinin Karakteri Nasıldır?

 

Etrafında olan her şeye ilgi duyan, meraklı bir cinstir. Yabancılara karşı havlama nedeni sevecen karakterinden kaynaklanmaktadır. Pitbull ırk özellikleri bakımından da oldukça keskin mizaca sahiptir. Pitbull yavrusu da oldukça sevimli bir köpek cinsidir. Fiyatları değişiklik göstermektedir. Ortaya çıkan selamlaşma istekleri sonucunda havlamaktadır. Bu ırkta da erken yaşlarda insanlar ile sosyalleşme ihtiyacı bulunmaktadır. Köpeği mümkün oldukça insanlara alıştırmak gerekir. İleri yaşlarda saldırganlık olmamaktadır. İnsanlardan korkmaktadır.


Anahtar Kelimeler: Pitbull Terrier Amerikan Şey Köpeği Her Hakkında

İLAN EKLE!