Close nav
close the mobile menu
dummy

Evde Bakılabilecek Köpek Çeşitleri

Hem çocukların hem de yetişkinlerin hep hayalini kurduğu şeylerden biri de evde evcil hayvan beslemektir. Köpekler bunların başında gelmektedir. Fakat tüy yumağı haline gelen köpeklerle aynı evde kalmak zor olabilmektedir. Büyümeyen köpek cinsleri de mevcuttur. Kolay olacağını sandığımız bu durum aslında çok zordur. Köpek sahiplerini yeni bir yaşam tarzı beklemektedir. Pek çok farklı duygu da beraberinde evde yaşanacaktır.

Apartmanda Yaşayanlar İçin Beslenebilecek Hayvan Çeşitleri

 

Yaşanılan çevrede yeşillik alan bulunması köpeklerin sosyalleşmesi açısından da oldukça avantajlı olmaktadır. Küçük köpek cinsleri daha çok tercih edilmektedir. Köpekler büyüklük olarak da en küçükten en büyük olmak üzere 5 ayrı gruba ayrılmaktadır. Tiny denilen süs köpekleri apartman yaşamı için en ideal olanlardır. Havlamayan köpek arayanlar için küçük köpeklerin daha çok ses çıkardığını belirtmemiz gerekmektedir. Küçük köpekler daha çok havlasa da uyumu ve bakımları daha kolay olmaktadır.

 

En Çok Tercih Edilen Köpekler

 

Avuç içine sığabilecek büyüklükte olan Chihuahua köpek cinsi çekingen bir yapıya da sahiptir. Korkmakta ve titremektedir. Ev köpekleri fiyatları da değişmektedir. Yaklaşık 1200 gram ağırlığı 13 cm ise boyu vardır. 5 kg olan boyları da bulunmaktadır. Çok küçük bir tür olan Yorkshire Terrier ise ana vatanı İngiltere’dir. Sıcağa dayanıklı soğuğa karşı da hassastır. Pug cinsi zeki olmasıyla bilinir. Daha çok kadınlar tarafından sahiplenilmektedir. Pekingese cinsi ise burnu küçük olduğu için uyurken gürültü yapar. Pomeranian şirinliği ile sevilen bir cinstir. Sahibine karşı da sadıktır.

Evcil Hayvan Bakımında Dikkat Edilecek Noktalar

 

Köpekler ve kedileri beslemek 15 yıldan uzun bir zamanda bağlılık gerektirir. Çok zaman da bağışlamak gereklidir. Saydığımız köpek çeşitlerinin düzenli bakımlarını yaparak daha sağlıklı olmalarını sağlamak gerekmektedir. Tüy dökmeyen koku yapmayan köpek en çok tercih edilen cinsler arasında yer almaktadır. Köpek bakım malzemelerinin de kullanılması gerekmektedir. Yaşanılan çevre de köpek sahibi olmayı etkileyen faktörler arasında yer almaktadır. Köpek sahibi olmadan önce yaşanılan yerin ufak dostlar için uygun olup olmadığı kontrol edilmelidir.


Anahtar Kelimeler: Evde Çeşitleri Bakılabilecek Köpek

İLAN EKLE!