Close nav
close the mobile menu
dummy

Köpekler İçin Yapılan Bir Araştırma Diyor Ki ?

Araştırmalar işaret ediyor ki bir köpeğiniz varsa, hayat süreniz de uzuyor. 
Belfast’taki, Queens Üniversitesinden, Psikolog Deborah Wells, İngilizSıhhat Psikolojisi mecmuasında yayımlanan araştırmasında, köpek sahiplerinin, henüz sıhhatli yaşadıklarını söyleyerek, bu kişilerintansiyonlarının ve kolesterollerinin düşük olduğunu açıkladı.
Bunun nedeninin, köpeklerle uygulanan derli toplu yürüyüşlereilerlenebileceğini kaydeden hekimin, bu incelemesi içersinde, henüz evvelevcil hayvan sahibi olmanın faydalarına ait uygulanan incelemeleri yinegözden geçirdiği bildirildi.
Evcil hayvan sahiplerinin, başka şahıslara kıyasla, genellikle, henüzsıhhatli olduğunu teyit eden hekim, fakat araştırmasında köpek sahibi olmanın, kedi sahibi olmaktan henüz pozitif tesirleri yer aldığını müdafaa etti.
Köpek sahiplerinin, düşük tansiyon ve kolesterolün yanında, sağlıklarında daha düşük mesele çıktığını bildiren psikolog hekim, köpeklerin, kalp krizi gibi ciddi rahatsızlıkların iyileşme sürecine de yardımcı olduklarını ve sara krizinin yaklaştığını ön görü edebildiklerini ileri sürdü. 
Psikolog Wells, köpeklerin, sıhhati etkileyen en devasa etkenlerden bir tanesi olan, strese de iyi yaklaştığını kayıt etti.
Köpek sahibi olmanın, fiziksel etkinliği ve sosyal iletişimi artırdığına ilgiçeken Wells, bunların, insanın psikolojik sağlığını güçlendirdiğiniaçıkladı.


Anahtar Kelimeler: İçin Diyor Bir Araştırma ? Yapılan Ki Köpekler

İLAN EKLE!