İlan Ekle
Üye Girişi
Close nav
close the mobile menu

Bull Mastiff Kategorisindeki İlanlar

Bulunduğunuz kategoride toplam 4 ilan mevcuttur.383
Bull Mastiff
ANNE BABA DÜNYA ŞAMPİYONUNDAN YAVRULA

ANNE BABA DÜNYA ŞAMPİYONUNDAN YAVRULAR

837
Bull Mastiff
Cane Corso Eğitimli A Class

Cane Corso Eğitimli A Class

1073
Bull Mastiff
ORİJİNAL İNGİLİZ MASTİFF ERKEK YAV

ORİJİNAL İNGİLİZ MASTİFF ERKEK YAVRUSU

974
Bull Mastiff
Nadir renklerden 48 günlük safkan

Nadir renklerden 48 günlük safkan


Bull Mastiff Kategorisi Açıklama

Bu köpekler 19. yüzyılda Mastiff ile Bulldog melezlenerek üretilmişlerdir.Üretilme amaçları toprak sahiplerinin arazilerinde kaçak avcılığı engellemektir.Sert ve tehdit edici olan bu köpeklere kaçak avcıları yakaladıklarında ısırmamaları öğretilirdi.

Hantal olmayan oldukça güçlü köpeklerdir.Neşeli,korkusuz,itaatkardırlar.Bu köpeklerin sahipleri de en az onlar kadar enerjik olmalıdır.Egzersiz ihtiyaçları karşılanırsa apartman hayatına adapte olabilirler.Sıcak havalara karşı hassastırlar.
Düzenli egzersiz yaptırılarak bu köpeklerin tembelleşmesinin önüne geçilmelidir,kilolarına dikkat edilmelidir.Tüyleri sert ve kısadır haftalık fırçalama yeterlidir,tırnaklarının uzunluğu kontrol edilmelidir.Bazen inatçı olabilen bu tür köpekler iyi huyludurlar ver dikkatli bekçidirler,kışkıltılmadıkça sakindirler.Nedensiz saldırmaz ancak bir tehlike sezdikleri anda tehlikenin kaynağını yere yatırabilirler.Çocuklarla iyi anlaşırlar.
Bu köpekler ilgiyi severler.Güvenlik açısından sıkı bir itaat eğitimi şarttır,tasmayı çekmeden yürümeyi öğrenmeli diğer insanlarla ve hayvanlarla sosyalleşmeyi yadırgamamalıdır.Bullmastiff'ler diğer köpeklere karşı saldırgan ve insanlara karşı soğukturlar.Zor köpekler değilledir sadece disiplinli bir eğitime ve otoriter sahiplere ihtiyaçları vardır,azarlanmaya duyarlıdırlar.Bullmastiff asla bir yere kapatılmamalıdır.


İLAN EKLE!