İlan Ekle
Üye Girişi
Close nav
close the mobile menu

Great Dane Kategorisindeki İlanlar

Bulunduğunuz kategoride toplam 7 ilan mevcuttur.228
Great Dane
DANUA A SECERELİ

DANUA A SECERELİ

220
Great Dane
DANUA A SECERELİ

DANUA A SECERELİ

1
Great Dane
%100 Avrupa kan hattı safkan danualar

%100 Avrupa kan hattı safkan danualar

1
Great Dane
​​​​​​​LİSANSLI KİMLİKL

​​​​​​​LİSANSLI KİMLİKLİ 2 YAŞINDA EĞİTİMLİ UYSAL İNSANCIL SOSYAL DANUA  ...

697
Great Dane
DANUA YAVRULARI ÜCRETLİ

DANUA YAVRULARI ÜCRETLİ

812
Great Dane
Erkek Danua Yavrusu

Erkek Danua Yavrusu

1338
Great Dane
İzmir danua staff her canliyla çok sos

İzmir danua staff her canliyla çok sosyal oğlumuza GEÇİCİ VEYA KALICI YUVA ...


Great Dane Kategorisi Açıklama

Kökenleri Antik Yunan'a kadar uzanır.Antik Yunan'a ait çok eski bir para üzerinde bu köpeklere çok benzeyen bir köpek resmi vardır ancak bu bilgiden çok daha kesin olarak 407 yılında Almanya'a Gaul bölgesi ve İtalya'nın bazı kesimleri ve İspanya Asyalı bir kavim olan Alanlar tarafından istila edildi,bu kavim yanlarında Mastiff benzeri çok güçlü köpekleri de beraberlerinde getirdiler ve özellikle Almanyadaki tazılar ile bu köpeklerim çifleşmesinden büyükince ve çevik köpekler dünyaya geldi.
Danua'lar tüy renklerine göre gruplara ayrılırlar
Great Dane cinsi köpekler temel kökenleri ve karakteristik özellikleri aşağı yukarı aynı olmakla beraber kendi içlerinde birkaç cinse ayrılırlar. Bu farklılık en belirgin olarak tüy renklerinden gözlenebilir.
Kumral Great Dane,Benekli Great Dane ve Alacalı Great Dane,Alacalı Danua'lar bütün Great Dane cinsi köpeklerin en gösterişlisidir. özellikleri aynıdır. Tüy rengi değişiktir.

Asil duruşlu,dayanıklı,zarif,dev köpeklerdir."köpeklerin Apollosu" olarak tanınırlar.Ortamlara göre değişiklik göstermezler ancak tehditkar bir durum ortaya çıkarsa saldırganlaşırlar.Yumuşak huylu, duygulu ve sabırlıdırlar.
Bu köpeklerin eve gelen yabancıları korkutmaması için iyi bir itaat eğitimi görmeleri gerekmektedir.Great Dane'ler savaş köpeği,av köpeği,bekçi köpeği ve koruma köpeği olarak kullanılmışlardır.Günümüze halen nadirde olsa bekçilik yapanları vardır fakat artık insana arkadaşlık eden köpekler olarak oldukça popülerdirler.


İLAN EKLE!